Wakeboarding dla początkujących – Jak rozpocząć przygodę z wakeboardingiem?

To sport idealny dla snowboarderów, którzy chcą pozostać w treningu przez cały rok, jak również dla miłośników wodnych sportów ekstremalnych. Wakeboaring polubią z pewnością także windsurferzy i kitesurferzy. Polega on na ślizganiu się na desce po wodzie, trzymając się w tym czasie liny z wyciągu lub też przymocowanej do łódki lub motorówki. Nauka tej dyscypliny przyniesie nam wiele radości i satysfakcji. Jakie mamy zatem rady dla początkujących fanów wakeboardu z Warszawy i nie tylko?

W jaki sprzęt do wakeboardu zaopatrzyć się będąc początkującym?

Ze względu na swoje zdrowie i bezpieczeństwo na wyposażeniu nie powinniśmy nadmiernie oszczędzać. Nawet jeśli dopiero rozpoczynamy naukę i jeszcze nie jesteśmy pewni, czy to sport dla nas. Jeśli nie chcemy kupować sprzętu na własność, wybierzmy sprawdzoną wypożyczalnię. W końcu woda to żywioł, a rider jest w stanie poruszać się na desce nawet z prędkością 30 km/h.

Podstawowymi elementami wyposażenia są oczywiście buty i deska. Jednocześnie do wyboru mamy bardziej miękkie deski do pływania po torach, a także twardsze do ślizgania się za łodzią lub motorówką. Wakeboard dla początkujących to zdecydowanie ten pierwszy typ.

Kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia przy nauce wakeboardingu jest kask. Będzie on chronił głowę przy upadkach, a dzięki osłonom na uszy będzie zapobiegać nagłym wzrostom ciśnienia. Poza tym polecamy zaopatrzyć się w dobrej jakości piankę, a także kamizelkę wypornościową lub impact west.

Gdzie rozpocząć naukę wakeboardingu?

Dla początkujących nie ma nic lepszego niż stawianie pierwszych kroków pod czujnym okiem instruktora. To on nauczy nas korzystać ze sprzętu i pomoże opanować właściwą technikę, od razu wyłapując ewentualne błędy. Nauka wakeboardingu może odbywać się więc zarówno w formie indywidualnych lekcji, jak również na obozach. My nasz obóz letni organizujemy w Brwinowie, gdzie do dyspozycji mamy aż cztery niezależne od siebie zbiorniki wodne, a instruktorami i operatorami wyciągów, także na co dzień, są nasi trenerzy. To doskonałe miejsce zarówno dla początkujących, jak również dla bardziej zaawansowanych riderów.